Predaj sro

/Predaj sro
Predaj sro2018-10-09T00:56:22+00:00

Nemíňajte peniaze na zakladanie sro alebo registráciu DPH – využite možnosť výberu z veľkého zoznamu ready-made sro a firiem na predaj s históriou. Predaj sro so zaručenou bezdĺžnosťou a dokumentáciou pripravenou advokátmi.

Predaj sro
Zoznam firiem

Predaj sro

Predaj sro platca DPH – výhodou platcu DPH je, že pri kúpe automobilu Vám daňový úrad vráti 20%  ako vratku z ceny auta. Pri kúpe nehnuteľnosti (po 5 rokoch) alebo cezhraničnej kúpe auta alebo vecí dokonca priamo predajca Vám poníži cenu auta alebo tovaru / služby o 20% (resp. inej sadzby v danom štáte). Pri kúpe nehnuteľností je dokonca možné kúpiť nehnuteľnosť bez DPH aj pri vnútroštátnom predaji.

Mesačný platca DPH – mesačný platca DPH musí podávať DPH priznania mesačne. Výhodou je, že vratky DPH prídu skôr.

1/4 ročný platca DPH – štvrťročný platca DPH podáva DPH priznania iba po skončení každého štvrťroku. Nevýhodou je, že aj na vratky DPH musí dlhšie čakať.

Predaj sro neplatca DPH – neplatca nemusí podávať DPH priznanie ale nemôže si uplatniť vratku DPH.

Zoznam firiem

Nárast predaja sro

Zakladanie firiem sa stáva postupne minulosťou. Dnešným trendom sa stáva zakúpená hotová spoločnosť, ktorá umožňuje podnikateľom okamžitý štart ich podnikania. Dôvody pre uprednostnenie nákupu hotové pred zakladaním novej spoločnosti je oveľa viac.

Zatiaľ, čo v minulosti bolo kúpené ready made sro nákladnejšie záležitosti, v súčasnej dobe sa rozdiel medzi nákupom ready made sro a založením novej spoločnosti rýchlo stenčuje. Zatiaľ čo v roku 2004 ste za nákup hotových spoločností zaplatili cca 1.300 eur, za založenie novej spoločnosti cca 500 eur, v súčasnosti ceny hotových spoločností klesli na sumu cca 400 eur. Vytvorenie novej firmy si však pomerne udržiava a cena za tento proces cca 500 eur, preto je cenový rozdiel minimálny. Avšak obrovskou výhodou nákupu hotových spoločností je úspora času. Pri zakúpení hotovosti sa stáva majiteľom spoločnosti v priebehu niekoľkých hodín a môžete začať svoju podnikanie ihneď, pri zakladaní novej spoločnosti si musíte na podnikanie vyčkávať až na niekoľko týždňov.

Agentúra dočasného zamestnávania („ADZ“)

Agentúra práce je firma, ktorá získala osobitnú licenciu na to, že môže zamestnať zamestnancov a potom ich prenajať inej firme, napr. fabrike. Výhodou je, že keď druhá firma už nepotrebuje zamestnancov, tak iba zruší prenájom a nemusí dávať zamestnancom výpoveď a čakať než skončí výpovedná doba. Okrem toho výpoveď zamestnancovi možno dať iba z veľmi obmedzených dôvodov, a tie sa zvyčajne nenaplnia (najčastejšie využívaným výpovedným dôvodom je zrušenie pracovnej pozície ale takú pozíciu potom nemožno nejaký čas obnoviť). Výhoda však je, že agentúra práce ako výpovedný dôvod môže uviesť, že fabrika (nájomca) zrušila nájom zamestnanca.

  Zdarma nad 900€:
  - reliéfna pečiatka
  - reprezentatívny zakladač
 • zmena sídla, názvu, spoločníkov a konateľov je zahrnutá v cene za prevod
  *cena sa navýši o 200€, ak si nadobúdateľ neobjedná preposielanie/skenovanie pošty a sídlo v Bratislave II alebo z iných vybraných miest
  info SR: http://orsr.sk/search_subjekt.asp?lan=sk
  info ČR:https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik
  info Anglicko: https://beta.companieshouse.gov.uk/

Táto webová lokalita používa súbory cookie a služby tretích strán. Ok