Ostrov Sv. Vincenta a Grenadíny, ktorý sa nachádza v Karibskom mori je obľúbenou offshore jurisdikciou vďaka bankovým službám a priaznivému podnikateľskému prostrediu.

Bankový systém na ostrove je známy predovšetkým zavedením moderných bankových služieb a širokému portfóliu uspokojujúcemu individuálne nároky klientov. Je ovplyvnený legislatívnymi opatreniami, ktoré odrážajú a približujú sa k medzinárodným postupom v oblasti odhaľovania prania špinavých peňazí. Ostrov Sv. Vincenta a Grenadíny preto prijal právne predpisy, ktorých cieľom je predchádzanie, odhaľovanie a stíhanie legalizácie príjmov z trestnej činnosti, ako aj konfiškácia ziskov z trestnej činnosti. Zavedením týchto opatrení a požiadaviek  sa ostrov stal celosvetovým finančným a bankovým centrom, charakteristickým pre svoju dôveryhodnosť, integritu a inovácie.

Našim klientom zabezpečujeme otvorenie osobného bankového účtu pre fyzické osoby, ako aj podnikateľského účtu pre obchodné spoločnosti. Fyzické osoby sú povinné predložiť prihlášku, overenú kópiu pasu, overenú kópiu dokladu preukazujúci trvalý pobyt a „reference letter“, ktorý získate z banky, v ktorej už máte otvorený účet. V prípade podnikateľského účtu treba navyše predložiť aj korporátne dokumenty (spoločenská zmluva, výpis z obchodného registra, business plán atď.) Veľkou výhodou je, že celý proces možno vybaviť online.

Okrem administratívnej podpory pri výbere banky a zriadení účtu poskytujeme aj daňové poradenstvo. Radi Vám poradíme aj v oblasti účtovníctva a obchodných spoločností. Okrem európskych destinácií máme skúsenosti aj s ďalšími offshore jurisdikciami, akými sú napríklad Belize, Hong Kong a Dubaj či európskymi krajinami ako Švajčiarsko, Česko či Poľsko. Zameriavame sa na poskytovanie nadštandardných služieb pre klientov vyžadujúcich si kvalitu a spoľahlivosť. Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formuláru.