Otvorenie účtu v Dubaji

Otvorenie účtu v Dubaji

Dubaj je nielen obľúbenou turistickou destináciou, ale aj vyhľadávanou podnikateľskou oblasťou so silnou ekonomikou a špičkovými bankovými službami. Dubaj, ktorý je súčasťou Spojených arabských emirátov, je vďaka svojej polohe finančným centrom pre medzinárodný obchod a tvorí most medzi 3 kontinentmi – Európou, Áziou a Afrikou. Okrem pomoci s otvorením účtu Vám vieme poskytnúť služby založenia firmy v Dubaji, t.j. jednotlivých freezones alebo domácu spoločnosť a ďalej so získaním pobytu v Spojených arabských emirátoch.

V porovnaní s väčšinou európskych bánk, banky v Dubaji, ale aj v ostatných emirátoch sú charakteristické nižšími poplatkami za bankové služby, vysokou profesionalitou bankárov, zjednodušením administratívy a dôveryhodnosťou voči svojím klientom. Z týchto dôvodov je dubajské bankovníctvo hodnotené ako je z najspoľahlivejších na celom svete.

Našim klientom vieme zabezpečiť zriadenie osobného, ako aj podnikateľského účtu. Celý administratívny proces vybavíme za Vás, avšak pre otvorenie účtu v emirátoch je nutná Vaša osobná prítomnosť v banke. Stačí, ak v Dubaji ostanete iba jeden deň na podpísanie dokumentácie v banke. Od roku 2014 odpadla vízová povinnosť pre občanov Slovenskej republiky pri cestovaní do emirátov.

Pre otvorenie osobného účtu sú fyzické osoby povinné predložiť osvedčenú kópiu pasu a „reference letter“, ktorý získate z banky, v ktorej už máte otvorený účet. Niektoré banky vyžadujú aj  „letter of no objection“ od Vášho zamestnávateľa, ktorý preukazuje výšku Vášho príjmu. Pre fyzické osoby existujú určité obmedzenia v bankových službách – môžu si zriadiť iba sporiaci účet, nemôžu žiadať o šekovú knižku a poskytnutie pôžičky.

Pri podnikateľských účtoch je potrebné dodať osvedčené kópie korporátnych dokumentov, ako napr. spoločenská zmluva, výpis z obchodného registra, business plán atď.

Okrem administratívnej podpory pri výbere banky a zriadení účtu poskytujeme aj daňové poradenstvo. Okrem európskych destinácií máme skúsenosti aj s offshore jurisdikciami, akými sú napríklad Belize, Hong Kong a ostrov Sv Vincenta a Grenadíny. Radi Vám poradíme aj v oblasti účtovníctva, daní a obchodných spoločností. Zameriavame sa na poskytovanie nadštandardných služieb pre klientov vyžadujúcich si kvalitu a spoľahlivosť. Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formuláru.

Kontakt

  • Vami zadané údaje do kontaktného formulára budú použité prevádzkovateľom tohto webového portálu alebo tretími stranami zabezpečujúcimi právne a účtovné vybavenie Vašich dopytov alebo na účely kontaktovania technickým oddelením. Odoslaním formuláru s tým vyjadrujete súhlas.

Incorporated.sk v mediách – pravidelne publikujeme