Firmy na predaj

/Firmy na predaj
Firmy na predaj2018-10-09T01:26:23+00:00

Nestrácajte čas založením firmy a registráciou DPH – ready-made sro – firmy s históriou 1/4 ročný platca DPH alebo mesačný platca DPH. Firmy na predaj – veľký zoznam na výber firiem.

Zoznam firiem na predaj

Firmy na predaj

Ready-made sro – aký je rozdiel medzi firmou s históriou a ready-made sro? Ready-made firmy na predaj sú úplne nové firmy, ktoré nikdy nevykonávali činnosť a sú úplne čisté.

Firma s históriou – firmy na predaj s históriou majú zvyčajne jeden a viac rokov existencie za sebou. Veľkou výhodou firiem na predaj s históriou je, že za splnenia niektorých  podmienok môžu byť 1/4 ročný platci DPH. Ďalej, výhodou firiem na predaj s históriou je že sa môžu zúčastniť tendrov, verejných obstarávaní, majú nižšie akontácie pri lízingu a úvere na automobil alebo spĺňajíu podmienku dvojročnej existencie na získanie úveru.

Ako prebieha predaj sro – predaj sro začína tým, že kupujúci dodá údaje o nových spoločníkoch, konaťeloch, sídle a názve. Druhým krokom je príprava dokuemntov, ktorá sa zadá právnikom alebo advokátom. V treťom kroku sa dokumenty podpíšu a uhradí sa kúpna cena do úschovy advokátom, ktorý ju nevypustia predávajúcim až do momentu zápisu zmien do obchodného registra.

ready made spoločnosti

Neplatca DPH – firma, ktorá nie je platca DPH si nemôže uplatniť 20% z ceny nakúpených automobilov, mobilov, nehňuteľsnotí alebo služieb (napr. mobilný paušál a nájom). Na druhej strane nemusí podávať každý mesiac DPH priznania.

Mesačný platca DPH – firma, ktorá je registrovaná pre DPH, ma tú výhodu, že jej daňový úrad pošle na účet 20% z ceny nakúpených dopravných prostriedkov, nábytku, mobilov, nehnuteľností a služieb (ak zároveň nedodala aj tovary a služby, z ktorých musí odviesť DPH). Nevýhodou však je, že musí podávať DPH priznania každý mesiac.

¼ ročný platca DPH – nevýhodou štvrťročného platcu DPH je, že ak si uplatní vratku DPH na daňovom úrade, tak na ňu musí čakať dlhšie ako mesačný platca, ale na druhej strane nemusí podávať DPH priznanie každý mesiac ale iba každý štvrťrok.

  Zdarma nad 900€:
  - reliéfna pečiatka
  - reprezentatívny zakladač
 • zmena sídla, názvu, spoločníkov a konateľov je zahrnutá v cene za prevod
  *cena sa navýši o 200€, ak si nadobúdateľ neobjedná preposielanie/skenovanie pošty a sídlo v Bratislave II alebo z iných vybraných miest
  info SR: http://orsr.sk/search_subjekt.asp?lan=sk
  info ČR:https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik
  info Anglicko: https://beta.companieshouse.gov.uk/

Táto webová lokalita používa súbory cookie a služby tretích strán. Ok