Ako už založené spoločnosti sa najčastejšie kupujú ready made spoločnosti. Dôvodov pre ich kúpu je hneď niekoľko.

V prvom rade sa jedná o rýchlosť. Pretože si spoločnosť už kúpite hotovú  vyhnete sa tak celému procesu jej zakladania. Ušetríte si tak mnoho času a energie, ktoré tak môžete vložiť do svojich projektov.

Prioritou pri kúpe spoločnosti je teda nepochybne časové hľadisko. Týmto je možné sa vyhnúť napríklad zložitému zariaďovaniu, spisovaniu zmlúv a chodeniu po úradoch.

Dostupnosť

Kúpa už založenej spoločnosti nie je tak finančne nevýhodná, hoci sa to tak na prvý pohľad javí.  V cene sú už zahrnuté notárske poplatky, poplatky za zápis do obchodného registra, vybavenie živnostenského oprávnenia a tiež aj ušetrenie Vášho času.

Skúsenosti

, Špecialistu sa Vám oplatí osloviť aj z dôvodu ak sami nemáte so založením spoločnosti žiadne skúsenosti. Budete tak mať istotu, že je všetko zabezpečené tak, ako potrebujete a predovšetkým v súlade platnou legislatívou. Starostlivo si teda vyberte u koho si necháte svoju novú spoločnosť založiť. Dôležité je vyhnúť  sa firmám, ktoré sú na jednej stranu lacné, avšak na strane druhej majú zlé referencie a tým vo Vás nevzbudzujú pocit dôvery. Aj napriek tomu, že sa spoločnosti predávajú ako už založené, je potrebné, aby poskytovateľ pristupoval ku každej jednej zákazke individuálne.

Vybavenie online

Veľkým benefitom je napríklad aj to, že svoju novú spoločnosť si ľahko kúpite aj online. Nemusíte teda chodiť na žiadne osobné stretnutie. Avšak takéto stretnutie môže byť potrebné pre ujasnenie predstáv a podpisu dokumentácie a nezaberie Vám viac ako hodinku Vášho času. Máte tu však istotu, že všetky potrebné záležitosti sú zaistené bez zbytočného odkladu a takisto, že nepríde k nedorozumeniam.