Myslíte na svoje vlastné podnikanie a dospeli ste k názoru, že by nebolo na škodu si založiť svoju vlastnú spoločnosť? Vidina toho, že ste sám sebe šéfom je lákavá, avšak prečo by ste svoju víziu neuskutočnili? Určite by ste teda mali konať! Podnikanie nebolo nikdy jednoduchšie.

Ste tým správnym typom pre podnikanie?

Ako budúci podnikateľ by ste mali oplývať určitými vlastnosťami keďže je to úplne iné ako Vaše bežné zamestnanie. Určite by Vám nemalo chýbať odhodlanie. Motivačných článkov o tom ako začať, či o tom ako vedú svoje podnikanie úspešní ľudia je až príliš. Určite v nich nechýba to ako si musia odriekať mnoho vecí – skoré vstávanie, šport, či neustále vzdelávanie sa. Nebudem klamať keď poviem, že toto Vás nespasí, avšak to odhodlanie čo máte v sebe Vám určite pomôže. Na začiatok sa teda poďme zoznámiť s troma spôsobmi ako rýchlo založiť spoločnosť.

Prvým a najpomalším spôsobom

je ten klasický, kedy si všetko zariadite sami. Na začiatok sa treba oboznámiť so zákonmi, keďže na nich všetko stojí. Potom sa pripravte na behanie a vybavovanie po úradoch, ktoré je, povedzme si úprimne časovo náročné a zdĺhavé. To čo Vás na tejto možnosti láka je to, že ušetríte. Nie je to celkom pravda. Za tú dobu čo Vy vybavujete všetky veci potrebné pre založenie spoločnosti, ste už mohli dávno podnikať a nemuseli Vám utekať zisky. Často suma ušlého zisku predstavuje sumu vyššiu akú by ste dali napríklad za nákup už hotovej spoločnosti.

Druhou možnosťou je kúpa ready made spoločnosti

V skratke ide o predpripravenú spoločnosť, ktorá je založená za účelom ďalšieho predaja, čiže Vám. Pri týchto spoločnostiach sa nemusíte obávať, že kupujete mačku vo vreci, že spoločnosť má zlú históriu, či nebodaj dlhy. Tieto spoločnosti sú nové, nemali žiadne aktivity podnikateľského charakteru.

Treťou možnosťou ako rýchlo založiť spoločnosť

je jej založenie s.r.o. na kľúč podľa Vašich predstáv a požiadaviek. Spoločnosti, ktoré sa takémuto zakladaniu spoločností venujú od Vás budú na začiatok potrebovať niekoľko údajov ako napríklad názov spoločnosti, výšku základného kapitálu, sídlo, meno konateľa atď. Potom sa už o nič nemusíte starať, pretože všetko za Vás vybaví daná spoločnosť. Všetka administratíva, behanie po úradoch ostáva na pleciach tejto spoločnosti.

Na Vás záleží, ktorú z možností si vyberiete. Nezabúdajte však na to, že týmto krokom sa stávate podnikateľom. Vašim cieľom by nemalo teda byť pozeranie sa na to ako ušetríte, ale to ako zarobíte.