V nasledujúcom článku sa zoznámime s potenciálnymi nevýhodami pri kúpe ready made spoločnosti. Vhodnejšie by bolo však hovoriť o rizikách.

Aké nástrahy a riziká môže ready made spoločnosť priniesť?

Ak si vyberiete seriózneho poskytovateľa ready made spoločnosti, tak ste práve triumfovali, nakoľko sa tým väčšine rizík vyhnete. Ak chcete kupovať ready made spoločnosť, mali by ste si rozhodne vybrať renomovaného poskytovateľa, či predajcu. Cena nie je jediným faktorom, poskytovateľ ready made spoločnosti by mal mať dostatočné skúsenosti a predovšetkým referencie od spokojných zákazníkov. Ak nemá žiadne referencie, môže to znamenať, že niečo nie je v poriadku a pre istotu odporúčame sa takým poskytovateľom vyhýbať. Ak je predajca založených spoločností spoľahlivý a má dobré meno na trhu vyhnete sa mnohým ďalším rizikám.

Ready made spoločnosť v obchodnom registri

Pre istotu by ste si mali overiť, či je ready made skutočne zapísaná v obchodnom registri a že základné imanie bolo splatené v plenj výške. Ďalej je veľmi vhodné si overiť čistotu obchodnej histórie a či jej skutočne bez záväzkov. Pri  prevode by dlhy tým pádom prešli na Vás a to iste nemáte v úmysle.

Cena, za ktorú sa ready made spoločnosť predáva

Nutnosť zaplatenia poplatku za sprostredkovanie možno považovať za nevýhodu, avšak je pochopiteľné, že služby spojené s predajom hotových spoločností nebudú zadarmo. Ready made spoločnosť sa samozrejme neobjaví len tak z ničoho nič a rovnako ako by ste museli jej založeniu s.r.o. venovať vy svoje úsilie a čas, tak namiesto za Vás odvedie túto prácu poskytovateľ. Keďže je zakladanie spoločností jeho hlavnou obchodnou činnosťou, dokáže túto prácu odviesť omnoho rýchlejšie a profesionálnejšie než človek, ktorý sa so zakladaním spoločnosti nikdy predtým nestretol. Z tohto dôvodu sa oplatí zaplatiť si odborného poskytovateľa než všetko zariaďovať sám.

Prinízka cena za ready made spoločnosť

Predovšetkým si treba dať pozor na príliš nízke ceny ready made spoločností. Najnižšie ceny za ready made spoločnosť sa pohybujú okolo 800 Eur. Ponuky na ready made spoločnosti výrazne pod touto cenovou hranicou sú veľmi podozrivé. Môže sa jednať o podvodníkov, alebo v cene nie sú zahrnuté skryté poplatky. Cena nemusí byť konečná a konečnú cenu vám poskytovateľ tají – napríklad ajz dôvodu, že cena nakoniec bude oveľa vyššia. .

Preto je odporúčané sa vždy informovať dopredu, čo je v uvedenej cene zahrnuté a či budete musieť platiť nad rámec uvedenej ceny.

Dlhy a bremená ready made spoločnosti

Dlhy ready made spoločností sme už spomínali. Nemusí sa však jednať výlučne o finančné záväzky, ale aj o iné bremená, o ktorých je vhodné sa presvedčiť, že neexistujú. Mnohým problémom je možné sa vyhnúť, ak sa obrátite na spoľahlivého poskytovateľa s kladnými referenciami.

Sme spoľahlivou voľbou pre nákup ready made spoločností.