Kto sa rozhodne v najbližšej dobe založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, tak pre toho je vhodný predaj s.r.o.. Práve predaj s.r.o. prináša pre začínajúcich podnikateľov celú škálu výhod pri zakladaní si novej spoločnosti. Výhodou je kúpa ready-made spoločnosti, ktorá už je zapísaná v obchodnom registri, má splatené základné imanie a má svojho konateľa, sídlo a IČO. Predaj s.r.o. je teda výhodný pre tých, ktorí chcú začať rýchlo podnikať a nechcú prechádzať zdĺhavým administratívnym procesom.

Predaj s.r.o. – rýchly začiatok podnikania

Založenie eseročky od nuly znamená zdĺhavý a náročný administratívny proces, ktorému sa začínajúci podnikatelia môžu vyhnúť práve predajom s.r.o., čo znamená rýchly začiatok podnikania. Slovensko však v tejto oblasti zakladania spoločností nie je moc pružné a celosvetovo sme na 86 mieste, čo sa týka dĺžky zakladania spoločnosti. Umiestnili sme sa dokonca ďaleko za Rumunskom (47 miesto), Macedónskom (12 miesto) a rozvojovou Nikaraguou (85 miesto).

Predaj eseročky s históriou

Často sa podnikatelia rozhodujú pre spoločnosť s ,, históriou ˮ , pretože takáto spoločnosť má lepšie renomé na trhu ako novozaložená spoločnosť. Celá dokumentácia spoločnosti je vedená právnikmi a tak máte istotu, že je všetko po právnej stránke v poriadku. Spoločnosti ready-made s.r.o. nemajú žiadne záväzky a spĺňajú všetky podmienky stanovené zákonom. Vždy je ale potrebné overiť si spoločnosť, ktorá ponúka s.r.o. na predaj.

Chýbajú vám peniaze na základný kapitál? Voľbou je predaj s.r.o. so splateným kapitálom

V prípade, že nemáte finančné prostriedky pri založení s.r.o. na splatenie základného imania, je pre vás výhodný predaj s.r.o. so splateným základným kapitálom. Pre podnikateľov vo finančnej tiesni je východiskom práve predaj s.r.o. , ktoré už majú splatené základné imanie.